Trombózové hemoroidy

Čo sú to trombózové hemoroidy a aké majú príznaky?

Nanešťastie, hemeroidy sú časté medzi ľuďmi v priemyselne rozvinutých krajinách. Vo všeobecnosti hemeroidy nie sú vážnym zdravotným problémom. Keď nadmerné krvácanie spôsobí, že sa hemeroidy zrazia v anále, vtedy môže byť tento problém trochu nebezpečný. Tento problém sa bežne nazýva, napríklad trombóza alebo jednoducho trombózové hemeroidy.

Trombózové hemeroidy sú technicky krvné zrazeniny pri rektálnych cievkach. Sú nebezpečné, ak je kvôli nim prietok krvi úplne zablokovaný, čo môže vyvolať gangrénu. Ak máte trombózové hemeroidy, mali by ste to konzultovať so svojim lekárom, ale tu zistíte niečo o symptómoch a príčinách trombózových hemeroidov.

Vedeli ste, že hemeroid obsahuje tisíce mikrocievok? Keď sa hemeroidy vyvinú na trombózové hemeroidy, tieto mikrocievky môžu byť veľmi podstatné, aby sa tkanivo zachovalo živé, kým je ešte trombózový hemeroid aktívny.

Ak by mikrocievky neboli prítomné, hemeroidové tkanive by jednoducho začalo odumierať. Mäso by začalo upadať a vaše telo by do 12 hodín začalo strácať krv kvôli zrážaniu krvi. Pri nedostatku kyslíka sa odumieranie buniek dostavuje už po pár minútach. Ak sa zrazenina v trombózovom hemeroide sama dostatočne rýchlo nevylieči, budete musieť ísť k lekárovi a, bohužiaľ, operácia bude pravdpoeobne nevyhnutná.

Vo väčšine prípadov sa hemeroidy nevyliečia ani nezmiznú sami od seba. Je veľmi nepravdepodobné, že by sa zrazenina presunula do inej časti tela. Avšak, nakoľko možnosť, že sa to stane stále existuje, mali by ste navštíviť svojho lekára.

 

Prečo existujú trombózové hemeroidy?

Niekedy sa pri vonkajších hemeroidoch môže stať, že nižší krvný tok môže viesť ku krvným zrazeninám. Ak je navyše prítomné aj napätie vyvíjané na hemeroidy, môže to mať veľmi zlé následky. Toto je hlavnou príčinou trombózových hemeroidov.

Prirodzenou reakciou tela na zničené krvné cievy je začať zrážanie. Ak si odriete koleno, čo sa stane? Vytvorí sa chrasta. Podobný proces nastáva aj pri hemeroidoch. Ibaže, namiesto od odretého kolena, hemeroidy neumožnia krvi odísť a vysušiť sa.

 

Operácia trombózových hemeroidov

Trombózový hemeroid opuchne, spôsobuje bolesť a zmodrá alebo sfialovie. Závažný trombózový hemeroid alebo trombózový hemeroid v pokročilom štádiu možno bude potrebovať malú operáciu. Prečítajte si o tom čo by ste mali očakávať.

Lekár spraví malý rez a vytiahne vnútorný obsah hemeroidového tkaniva. Okamžite pocítite pocit veľkej úľavy. Lekár vám predpíše lieky, ktoré vám pomôžu zmierniť pooperačnú bolesť.

Podstúpenie operácie trombózového hemeroidu je veľmi efektívne v uvoľňovaní problému a navyše je prevenciou pred opätovným návratom choroby.

 

Ako sa vyhnúť návratu trombózových hemeroidov

Teraz, keď už ste po operácii, stále by ste mali podnikať kroky prevencie pred tým, aby sa u vás choroba znova vyskytla. Na lokálne a vnútorné užívanie je veľmi dobrý vitamín E, ktorý pomôže zlešpiť prietok krvi cez análnu oblasť, aj napriek prítomnosti trombózových hemeroidov. Užívanie vitamínu E tri krát denne je veľmi užitočné. Pomáha, aby sa trombózové hemeroidy rozšírili, vďaka čomu môže krv pretekať cez tkanivo omnoho jednoduchšie.

Ľudia s trombózovými hemeroidmi musia takmer vždy podstúpiť operáciu, ale ak trpíte chronickými hemeroidmi, mali by ste zvážiť iné liečby hemeroidov, ktoré vám pomôžu v prevencii trombózových hemeroidov do budúcnosti.